Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Telefon
Facebook
İnstagram
Miyom Nedir

Miyom Nedir

Miyom Nedir

Myom Ne Anlama Gelmektedir? Doktora gittiniz, ultrason yaptı ve “Hanımefendi sizde myom var” dedi. Ne düşünürsünüz? Kadınların çoğu myom dendiği zaman ameliyat, kanser veya herhangi bir şekilde hayatını probleme sokacak bir durumu anlar. Ama ben size şunu söylüyorum, doktorlara gittiğiniz zaman sormanız gerekenler: Evet miyomum var, ne kadar büyüklükte, kaç tane, nerede. Kendi kendinize düşündüğünüzde  tamam bu myomlar var da bende ne yapıyor? O zaman demek ki myomun sayısı, bulunduğu yer, hele hele rahimin içinde olup olmaması bize problem oluşturabilir.

Miyomun tedavisi var mıdır?

Kanaman var mı?, adetlerin kanaması attı mı?, ara kanamaları oluyor mu?,  ağrın var mı?, karnına baktığın zaman şöyle bir büyüme var mı? ve kansızlık çekiyor musun? Bu gibi durumlar varsa ve birisi de size myom dediyse o zaman oturup düşünmeniz lazım. Ben bu myomu ameliyat ettirmeliyim diye.

Miyom nasıl tedavi edilir?

Çünkü kadınların büyük bir kısmı, hele hele çocuğu yoksa veya evli değilse rahminin alınması korkusuyla myomunun büyümesine fırsat verir. Hanımefendiler  myom = rahmin alınması değildir. Diğer şekilde myom = ameliyat sonrası yapışıklık ve çocuğun olmaması da değildir. Şuanki çağdaş tekniklerle, hele mikro cerrahi prensipleri dediğimiz; ufak kesi, devamlı yıkama, çok ince dikişler,ve kanamanın durdurulması için erejiyi yüksek uygulamama tekniklerini beraber kullanırsanız miyom  ameliyatı sonrasında yapışıklığınız olmaz veya çok az olur ve rahminiz alınmadan myomsuz hayatınıza devam ederseniz.

  • Miyom nedir?
  • Miyon nedir?
  • Rahimde miyom nedir?
  • Miyom ne demek?
  • Miyom neden olur?
  • Miyom patlarsa ne olur?
  • Miyom belirtileri nelerdir?
  • Miyom ameliyat olmazsa ne olur?
  • Miyom ameliyatı nedir?

Kendi kendinize dahi çocuğunuz olabilir!

Miyom nedir neden olur? Myom nedir belirtileri?  Myom nedir nasıl tedavi edilir? Miyom nedir tehlikeli midir? Miyom nedir nasıl anlaşılır? Miyom nedir ameliyatı? Miyom belirtisi nedir? Miyom boyutları nedir? Miyom büyümesi nedir? Miyom ameliyatı çeşitleri? Miyom çıkarma ameliyatı? Miyom ameliyatı doktor tavsiyesi İstanbul? Miyom ameliyatı doktor tavsiyesi Ankara? Myom ameliyatı doktor tavsiyesi? Miyom ameliyatı en iyi hastane? Myom ameliyatı en iyi doktor? Miyom ameliyatı epidural? Miyom ameliyatı fiyatları 2021? Miyom ameliyatı geçirenler? Miyom nedir ve tedavisi? Miyom nedir kimlerde görülür? Miyom nedir nasıl oluşur? Miyom nedir neden meydana gelir?

Merak ettiğiniz tüm Miyom ile ilgili sorularınızı Prof. Dr. Timur Gürgan iletebilirsiniz?

Paylaş: