Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Telefon
Facebook
İnstagram
Zihin Beden Dengeleme

Zihin Beden Dengeleme

Zihin Beden Dengeleme

1 ) Zihin ve Beden Dengeleme

Unutmayınız; hayalinize bir an evvel ulaşabilmeniz için,
basit bir tedaviden daha fazlası gerekir…

Tedavide olan kadın ve erkeğin tek tek değerlendirmesi yapılmalı sosyal, psikolojik, ekonomik durumları; daha evvelki hastalıkları, tetkikleri, sonuçları ve tedavilere verdikleri cevaplar; başvurdukları zamandaki yaş, sperm ve ayrıca yumurtalık fonksiyonları ayrıca hormonal durumları göz önüne alınarak çiftin tedavi planlaması yapılmalıdır.

Kadın ve erkeğin psikolojileri, çocuksuzluk sorununa bakış açıları, kendi erkek ve kadınlık kimlikleri ile bağdaştırmaları veya reddetmeleri; sosyal, ekonomik çevrelerin yarattığı ruhsal baskılar, akraba baskıları, çiftin birbirleriyle olan ilişkilerini, birbirlerine karşı olan duygularını negatif yönde etkilemektedir. Bu nedenlerin gebeliği olumsuz etkileyebilme olasılığı göz önüne alınarak çift; duygu düşünce ve beden dengeleme programına alınmalıdır.

Maddi sorunlardan veya yaşadıkları stresten dolayı ilk başarısız tedavi sonrasında %40 dolayında çift, tüp bebek tedavisine devam etmemektedir.

Tedaviye devam etmesi halinde sonuç alabilecek birçok çift, bu umutsuzluk nedeniyle maalesef çocuksuzluğa mahkum olmaktadır. Zihin – Beden Dengeleme programı bu tip tedavi reddini en aşağı düzeye indirmektedir. Başarısız denemeleri takiben, üzüntülü, tepkili, küskün ve ümitsiz bir durumda olan çiftin motive edilmesi, tekrar denemeye ikna edilmesi, kaygı ve korkularının giderilmesi, kendilerine olan güvenlerinin yeniden inşa edilmesi gerekir.

Beynimizin; üreme hücreleri de dahil, tüm hücrelerimize hükmetme yeteneği vardır. Vücudumuzdaki hormonal sistemler beyinden salgılanan uyarıcı hormonlar aracılığıyla belirli bir düzen ve uyum içerisinde çalışır. Bu uyumun bozulduğu durumlarda gebelik şansı azalır. Korku, kaygı, panik ve güven eksikliği tedavi başarısının düşmanıdır.

Bu yöntemler

• Zihin-beden dengeleme programı
• Stres ve kaygıyı azaltma teknikleri
• Aile içi problemleri giderme
• Cinsel fonksiyon bozukluklarının giderilmesi amacıyla cinsel terapi
• Akupunktur • Psikolog desteği
• Dengeleyici diyet , probiyotik ve gıda takviyesi kullanımı
Paylaş: